mucha domowa

Muchy i muszki owocówki są dość uciążliwe. Wzbudzają w nas wstręt i irytacje, a pchają się do naszych domów, jak gdyby dostały specjalny list z zaproszeniem. Żerują na żywności i rozkładających się odpadach. Co prawda bezpośrednio nie ukąszą człowieka, lecz przenoszą groźne dla zdrowia choroby. Jeśli chodzi o to, jak trzymać je z dala od domu, istnieje wiele metod, które można zastosować, od pozbycia się resztek jedzenia w kuchni po umieszczenie wiszącego sznurka na obrzeżach domu. Muchy polują na pożywienie podczas jego dość krótkiego życia, podczas gdy muchy domowe rodzą się z nienasyconym głodem słodkiego jedzenia lub rozkładającej się materii. Muchy są na ogół irytujące od chwili, gdy wpadają do naszych domów. Jeśli nie podejmiemy żadnych kroków, mających na celu ograniczenie ich ilości to ich obecność będzie się tylko nasilać.

Jak pozbyć się much z domu?

Wszyscy wiemy, jak irytujące i frustrujące potrafią być muchy. Wchodzą do naszych domów, denerwują nas i trudno się ich pozbyć. Istnieje wiele sposobów, które mogą nam pomóc pozbyć się much z domu. Poniżej znajdują się świetne wskazówki, które mogą Ci pomóc!

Lepy i packi na muchy

Możesz użyć papieru na muchy, pułapek na muchy, a nawet packi na muchy, aby je złapać i wypuścić na zewnątrz. Najprostszą metodą mimo wszystko zdaje się być korzystanie z dość powszechnie znanych lepów. To jeden z najczęstszych sposobów łapania much. Zwykle jest wykonany z papieru samoprzylepnego, który został pokryty lepkimi substancjami, takimi jak cukier lub miód oraz innymi substancjami, które przyciągają muchy. Niestety pozostawione lepy nie będą wyglądać estetycznie, a problem będzie się nasilać tym bardziej im więcej much na takim lepie wyląduje. Packa na muchy to kolejna metoda na pozbycie się much z domu, po prostu uderzając je, gdy się do ciebie zbliżają. Niestety metoda na packę, albo zwiniętą gazetę też nie wydaje się optymalna. W końcu na ścianie pozostaną nieestetyczne ślady po polowaniu na takie owady.

Środki owadobójcze

Opracowano różne środki, aby poradzić sobie z muchami w domach. Obejmują one kupowanie i używanie gadżetów do zwalczania much, antybiotyków, środków owadobójczych i oparów. Urządzenia do zabijania much można również instalować w strategicznych punktach, takich jak górna część ościeżnic. Środki owadobójcze często mają nieprzyjemny zapach, dlatego właściciele domów zwykle ich nie wybierają, ale dla niektórych są one realną opcją. Działają one poprzez uwalnianie różnych trucizn, które ostatecznie zabijają muchy w domu i otaczającym je środowisku po zetknięciu się z tymi substancjami.

Lampa na owady

Aby Twój dom był wolny od much i muszek, warto zainwestować w lampę na owady. Taka lampa przyciąga muchy, a gdy na niej usiądą razi je prądem. Jest dość cichym i jednocześnie mimo wszystko higienicznym urządzeniem, prostym w obsłudze. Jest również bezpieczna dla ludzi, bo zabezpieczona kratką ochronną. Może być montowana zarówno na ścianach jak i sufitach czy też podłodze. Jest bezpieczna w użyciu w pomieszczeniach i pomoże zabić muchy bez żadnych negatywnych skutków dla ludzi.

Naturalne, biologiczne metody

Możemy wypróbować domowe sposoby na muchy. Jeśli nie chcemy inwestować w lampy i chemikalia, te też powinny działać! Możemy na przykład użyć octu. Wlej szklankę białego winorośli do butelki ze spryskiwaczem i pozostaw ją w zlewie kuchennym, aby zabić powracające muchy. Ocet to tani sposób na pozbycie się much, a także usunie wszelki zapach, który mucha mogła zostawić. Niektóre aromatyczne zioła, takie jak rozmaryn i tymianek, albo goździki są naturalnymi odstraszaczami owadów. Można także wypróbować pułapkę stworzoną z mieszaniny mąki kukurydzianej i miodu.

O czym pamiętać by nie mieć problemów z muchami?

Zamiast starać się zwalczać muchy, które wleciały do naszych pomieszczeń, warto zadbać o to by w ogóle się do nich nie dostawały. Najlepszym sposobem na takie zabezpieczenie jest zamontowanie w oknach i drzwiach moskitier. Są to siatki, które posiadają tak małe dziury, że zapobiegają wlatywaniu większości owadów do naszego domu. Bardzo ważne jest także dbanie o porządek i zakrywanie jedzenia, tak by nie było narażone na kontakt z insektami. Zmywanie podłogi, dezynfekcja blatów, zlewu i toalety oraz unikanie gromadzenia śmieci też może pomóc. Utrzymanie domu w czystości zmniejsza zagrożenie chorobami jakie przenoszą muchy, a zapach detergentów je odstrasza. Można powiedzieć, że najskuteczniejszy najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się much jest oczyszczenie naszego domu i zachowanie porządku. Jeśli to nie pomoże, warto spróbować jednej z tych wyżej wymienionych metod.

By Adam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *