piękna pani z kolczykami

Kolczyki to biżuteria, którą ludzie noszą w uchu, aby ich uszy wyglądały bardziej atrakcyjnie i modnie. Większość kolczyków ma jakiś rodzaj metalu, a niektóre mają przymocowane do nich drogocenne kamienie. Często, dobierając kolczyki, nie zastanawiamy się nad tym jak będą wyglądać w kompozycji z naszą twarzą. Priorytetowe znaczenie ma to czy pasują do naszego stroju. Jest to błąd! Bardzo istotne znaczenie ma to jaki kształt kolczyka wybierzemy i jak będzie komponował się on z kształtem naszej twarzy. Kształt wybranych przez Ciebie kolczyków to nie jedyny czynnik, który decyduje o tym, jak będą wyglądać na Twojej twarzy. Istnieje wiele innych czynników, takich jak ich rozmiar i waga, sposób dopasowania ich do dekoltu oraz projekt i użyte w nich materiały. Znalezienie idealnej pary kolczyków do kształtu twarzy to nie lada wyzwanie. Istnieje jednak prosty sposób na określenie, jaki rodzaj kolczyków należy wybrać.

Jak sprawdzić jaki mamy kształt twarzy?

Kształt twarzy nie jest czymś, o czym często myślimy, ale odgrywa ogromną rolę w tym, jak wyglądamy. To także pierwsza rzecz, jaką ludzie zauważają, kiedy nas spotykają. Osoby o owalnych twarzach są najczęściej uważane za piękne i atrakcyjne. Osoby o okrągłych twarzach są uważane za bardziej przystępne i charyzmatyczne. Ale nawet jeśli nie wiesz jaki masz kształt twarzy to nie martw się! Istnieją sposoby na określenie, jaki jest twój kształt twarzy, patrząc na twoje rysy twarzy i proporcje. Jakie je rozróżnić?

  • Twarz okrągła: To jest kształt głowy większości ludzi. Wysokość i szerokość takiej twarzy są praktycznie równe. Charakteryzuje się tym, że twarz jest zaokrąglona, pełna, bez wyraźnych kątów. Najdalej od siebie znajdują się punkty na wysokości kości policzkowych, a najbliżej punkty na czole i na linii żuchwy.
  • Twarz owalna: owalny kształt głowy ma dłuższą górę niż dół i można go opisać jako zaokrąglony po bokach z punktem na czole. Ponownie najdalej od siebie znajdują się punkty na wysokości kości policzkowych, a ten na czole i na linii żuchwy są prawie równe.
  • Twarz kwadratowa: To kształt bardzo prostej głowy. Odległości miedzy wszystkimi trzema punktami (czoła, kości policzkowych i linii żuchwy) są niemal identyczne. Podobnie ma się kwestia szerokości i wysokości twarzy. Charakterystyczne jest także niskie i dość szerokie czoło.

Kolczyki dla twarzy okrągłej

Okrągła twarz to taka, która ma duże czoło, policzki i szczękę. Najlepiej, aby długość kolczyków na twarzy była proporcjonalna do twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz, te złote i perłowe ćwieki są dla Ciebie idealne! Te złote i perłowe ćwieki mają unikalne wzory, które uzupełniają zarówno casualowe, jak i formalne stroje. Występują również w różnych stylach – od klasycznych pereł po bardziej nowoczesne obręcze. Dla twarzy okrągłej trafnym wyborem będą też kolczyki wiszące. Długie, pionowe, a im dłuższe tym lepsze. Zajdziemy nawet takie, które sięgają do ramion. Dzięki nim optycznie wydłużymy naszą twarz i sprawimy, że będzie wyglądała na bardziej smukłą. Do okrągłej twarzy wpasują się też kolczyki trójkątne i kwadratowe. To dlatego, że taki kształt twarzy lubi geometryczne wzory. Jednak powinniśmy unikać kolczyków w kształcie dysków i kół.

Twarz owalna – idealne kolczyki

Owalna twarz ma to do siebie, że często ma wysokie czoło, wysunięty podbródek i nierzucającą się w oczy szczękę i brodę. Regularne rysy tego rodzaju kształtu twarzy pozwalają na praktycznie dowolny wybór kolczyków. Każe powinny wyglądać zniewalająco. Jeśli jednak chcielibyśmy by kolczyki pomogły nam zniwelować optycznie duże czoło powinniśmy unikać nadmiernego wydłużania twarzy. W tym przypadku nie powinniśmy korzystać z kolczyków, które polecane były osobom o okrągłej twarzy. Wszelkie długie i wiszące kolczyki w tym przypadku będą naszym wrogiem. Sprawi to, że nasza twarz będzie jeszcze bardziej pociągła, do czego nie chcemy dopuścić.

Kolczyki dla twarzy kwadratowej

Masz kwadratową twarz? Nie martw się, kwadratowa twarz nie zawsze jest czymś złym. Posiada bardzo wyraźne rysy – szerokie czoło i brodę, oraz wydatną szczękę i kości policzkowe. Wybierając kolczyki pasujące do twarzy kwadratowej musimy postarać się by nadały one naszej twarzy bardziej opływowego, owalnego kształtu. Jak najlepiej to zrobić? Wybierając biżuterię, która nie posiada ostrych, wyraźnych kątów, a zamiast tego ma bardziej zaokrąglone kształty. Wszelkie łezki, kwiatki i koła sprawdzą się tutaj wyśmienicie!

By Adam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *