Każda kobieta chciałaby wyglądać ładnie i czuć się atrakcyjnie. Wiele uwagi poświęcamy naszej garderobie, jednak w praktyce okazuje się, że bardzo trudno jest stworzyć garderobę idealną. Nie jedna pani ma problem, który polega na tym, że ma dużo ubrań, które zajmują wiele miejsca w szafie a jednocześnie nie ma się w co ubrać. Jak więc postępować aby nasza garderoba cieszyła oko i nie pochłaniała fortuny?

Dlaczego kobietom tak trudno jest stworzyć garderobę idealną?

Kobiety są w dużo trudniejszej sytuacji niż mężczyźni, jeśli chodzi o dobór garderoby. Ubrań jakie muszą nosić kobiety jest naprawdę dużo a gdy do tego dołożymy jeszcze różne modele oraz wysokości butów, to okazuje się, że jest bardzo trudno dobrać ubrania do siebie. Mężczyźni mają po prostu spodnie i latem szorty. Poza tym noszą koszulki, koszule i swetry i bez problemu mogę to ze sobą łączyć. Gdy mają ważniejsze wyjście po prostu zakładają garnitur, który jest uniwersalny. Kobiety mają dużo trudniejsze zadanie, bo potrzebują naprawdę wielu ubrań. Trzeba mieć inne ubrania do pracy, inne na zakupy, do wyjścia do klubu i jeszcze inne na ważne okazje takie jak wesela czy bale. Kobiety bardzo często zastanawiają się, co zrobić aby wystarczało im mniej ubrań. Niestety, w pewnym minimum mogą się obracać tylko te panie, które prowadzą dość jednostajny styl bycia. Kobieta, która jest aktywna zawodowo, ma swoje pasje, pełni funkcje społeczne, posiada partnera i rodzinę musi występować w różnych rolach i za każdym razem potrzebuję innych ubrań. Nie można przykładowo ubrać się na sportowo, by odebrać ważną nagrodę czy idąc do pracy w eleganckim biurze w korporacji. Na szczęście jest pewne rozwiązanie, które pomaga ograniczyć garderobę do pewnego minimum i jednocześnie sprawia że mamy duże możliwości dobierania ubrań do siebie.

Garderoba kapsułowa odpowiedzią na dylematy wielu kobiet

Garderoba kapsułowa, to taki zestaw ubrań, gdzie stawiamy na pewną uniwersalną bazę, do której możemy zmieniać dodatki. Chodzi o to, aby w ramach naszej bazy wybierać same uniwersalne kolory, które dobrze łączą się ze wszystkimi innymi. Za takie kolory uważa się czarny, granat, szary, beżowy, biały. Ubrania bazowe powinny mieć też klasyczne i uniwersalne kroje. Chodzi więc o to, aby każda pani miała w swojej szafie białą koszulowa bluzkę, czarne spodnie na kant, klasyczne szpilki, beżowe baleriny, trencz. Warto mieć też kilka ołówkowych spódnic i uniwersalną sukienkę, która nadaje się zarówno do pracy jak i na wyjście do znajomych. Przy garderobie kapsułowej skupiamy się także na tym, by kupować ubrania dobrej jakości. Na ubraniach bazowych nie oszczędzamy, więc mają one prezentować się dobrze i służyć przez długi czas. Korzystanie z garderoby kapsułowej wcale nie oznacza, że nasze ubrania mają być nudne. Do wszystkich bazowych ubrań bez przeszkód możemy dodawać ciekawe i kolorowe dodatki takie jak apaszki, torebki czy letnie koszulki w odważnych wzorach i kolorach.

By Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *